Ojciec Cavaniego: Edinson w Realu? Szanse 50/50

- Szanse na transfer Edinsona do Realu oceniam na 50 procent, ale negocjacje z Napoli będą bardzo trudne - powiedział ojciec napastnika. Urugwajczyk to jeden z najskuteczniejszych piłkarzy w Europie.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Cavani od trzech lat gra w Napoli. W każdym sezonie zdobywał w lidze ponad 20 goli, w Serie A strzelił ich już w sumie 101. O Urugwajczyka starają się najsilniejsze kluby w Europie, ale prezes Napoli konsekwentnie odrzuca oferty. 26-letni Cavani ma w kontrakcie wpisaną sumę odstępnego - 70 mln euro, ale wydaje się mało prawdopodobne by jakiś klub wyłożył taką kwotę.

- Napoli odrzuciło mnóstwo ofert, ale moim zdaniem Edinson może zostać sprzedany za ok. 60 mln euro - powiedział ojciec napastnika. Mocno zainteresowany Cavanim jest Real Madryt. - W tej chwili Edinson ma jakieś 50 procent szans na transfer do Realu, ale negocjacje z Napoli będą bardzo trudne - ocenił Cavani senior.

Urugwajczyk mógłby rozwiązać problem Realu z napastnikami. W obecnym sezonie ani Karim Benzema, ani Gonzalo Higuain nie potrafią ustabilizować formy na wysokim poziomie. W ofensywie "Królewscy" są uzależnieni od Cristiano Ronaldo.

Więcej o:
Copyright © Agora SA