Serie A. Torino urywa punkty Interowi, cały mecz Glika

Inter Mediolan tylko zremisował u siebie z beniaminkiem Serie A Torino. Kamil Glik rozegrał cały mecz w barwach swojego klubu, który mógł się nawet pokusić o zwycięstwo w tym meczu.

Inter zaczął wprawdzie od szybko strzelonej bramki - już w 5. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego do bramki trafił Chivu - jednak Torino się nie poddało i już kilkanaście minut później doprowadziło do wyrównania. Uprzejmie pomógł mu w tym Guarin, który nonszalancko kiwał się pod własnym polem karnym z Meggiorinim, czego skutkiem była strata piłki i piękny gol Włocha.

Po zmianie stron Torino Meggiorini wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a całą akcję rozpoczął Kamil Glik, który dostał podanie od bramkarza, zapuścił się na połowę rywala, wypatrzył Cerciego, ten zaś podał do Meggioriniego, który zmieścił piłkę między dwoma obrońcami Interu i skierował ją do siatki.

Torino mogło wywieźć z San Siro komplet punktów, gdyby nie głupi błąd całej obrony w 67. minucie, który wykorzystał Zanetti, posyłając świetną piłkę do Cambiasso - temu zaś pozostało tylko wykończyć akcję.

Inter zajmuje teraz 4. pozycję w tabeli Serie A z 40 punktami i traci 9 do liderującego Juventusu. Torino jest 12.