Transfery. Milan kupił pół Bartosza Salamona

Według nieoficjalnych informacji Sky Sport 24 AC Milan wykupił od Brescii 50 procent praw do Bartosza Salamona. "Ten ruch wkomponowuje się w ich strategię odmładzania kadry" - komentuje na blogu dziennikarz "Gazety" i Sport.pl Rafał Stec.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Jak stwierdza na blogu Stec, Salamon "niemal na pewno zagra w AC Milan". Informacje o transferze podało wiele włoskich stron i blogów o mediolańskim klubie.

"'Niemal na pewno zagra' od 'zagra' w rozplotkowanym świecie handlu żywym piłkarskim towarem dzielą czasem lata świetlne, ale postępy Bartosza Salamona (rocznik 1991, 194 cm wzrostu) pilnie śledzę od dawna i wiem, że duże włoskie firmy - najpierw Napoli, potem mediolańczycy z San Siro - też je pilnie śledziły" - komentuje dziennikarz.

Według pojawiających się w internecie informacji Milan za połowę praw do Salamona zapłaci 3,5 miliona euro, a w pełni wykupi go latem.

W tym sezonie Salamon rozegrał 21 spotkań i zdobył 3 bramki w barwach grającej w Serie B Brescii. 21-letni Polak jest z Brescią związany umową do 2014 roku.

Więcej o sprawie transferu Bartosza Salamona czytaj na blogu Rafała Steca

Więcej o: