Serie A. AC Milan nie będzie kupował, tylko wychowywał

- Musimy polegać na własnych zasobach - zapowiedziała dyrektor AC Milan Barbara Berlusconi, córka właściciela mediolańskiego klubu Silvia Berlusconiego. Zapowiedziała, że Milan będzie się opierał na wychowankach.

Serie A na żywo w telefonie dzięki aplikacji Sport.pl Live ?

Na początku tego sezonu szefowie klubu rozgniewali kibiców, sprzedając gwiazdy - napastnika Zlatana Ibrahimovicia i obrońcę Thiago Silvę - do Paris Saint Germain za 62 mln euro. - Rozumiem ich, ale musimy im wyjaśnić, że to jedyna droga, jaka stoi w tym momencie przed klubem. Musimy być gotowi do oparcia się na własnych zasobach - powiedziała Berlusconi w rozmowie z "L'Equipe".

- Rozwijaliśmy się dzięki doskonałemu modelowi biznesowemu, sponsorowi z pasją, który wydawał mnóstwo pieniędzy na klub. Ale w dzisiejszych czasach to niemożliwe. Piłka nożna się rozwija, ale żyje na kredyt - twierdzi.

Milan, siedmiokrotny zdobywca Pucharu Europy, słabo zaczął ten sezon, ale ostatnio wygrał trzy mecze z rzędu i awansował na siódme miejsce w tabeli Serie A. Zapewnił sobie też udział w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

- Możemy wychować wielkich piłkarzy u nas. Sprzedaliśmy Zlatana, ale w jego miejsce znaleźliśmy szalenie utalentowanego El-Shaarawy'ego. Kiedy mówię o piłkarzach, których sami stworzymy, nie mam na myśli wyłącznie chłopców z naszej akademii. El-Shaarawy nie trenował w niej, ale sprowadziliśmy go w bardzo młodym wieku i u nas dorósł. Mamy doświadczenie, by rozwijać takie talenty - mówi Berlusconi.

AC Milan ? lepszy od Juventusu

Więcej o: