Serie A. Kara potwierdzona: Trener Juventusu zawieszony na 10 miesięcy

Włoska federacja podtrzymała 10-miesięczne zawieszenie Antonio Conte - donoszą włoskie media. Trener Juventusu Turyn brał udział w aferze ustawiana meczów - nie został jednak ukarany za korupcję, ale za wiedzę o niej.

Szkoleniowiec mistrzów Włoch przed dwoma tygodniami został skazany na 10 miesięcy dyskwalifikacji. Conte odwołał się jednak od decyzji federacji. Ta nie zmieniła jednak zdania i podtrzymała swoją decyzję.

Po przesłuchaniach prokuratura oczyściła Conte z zarzutów o bezpośrednią korupcję. Trenera oskarżono jednak o to, że wiedział o nieprawidłowościach przed meczami Sieny z Novarą i Albinoleffe, ale nie zgłosił ich władzom. Za to właśnie został ukarany.

Teraz Conte przygotowuje się do złożenia drugiego odwołania, które ma być rozpatrzone we wrześniu.

- Cała sytuacja jest dla mnie bardzo bolesna. Oskarżenia są bezpodstawne. Będzie mi bardzo ciężko o tym zapomnieć. To wszystko jest niesprawiedliwe i jestem przekonany, że sędziowie uniewinnią mnie po zobaczeniu dowodów - powiedział Conte La Gazzetta dello Sport jeszcze przed ogłoszeniem werdyktu. - Jestem niewinny i mam czyste sumienie. Jestem też spokojny i czuję się pewnie. Mam nadzieję, że będę mógł wrócić na ławkę rezerwowych już w ten weekend.

- Nawet jeśli mieliby skrócić zawieszenie do trzech miesięcy, moja odpowiedzieć brzmiałaby "nie" - dodał trener "Starej Damy".

Oskarżony o udział w tej samej aferze obrońca Juventusu Leonardo Bonucci został uniewinniony, chociaż groził mu trzyletni zakaz gry w piłkę. Kary nie poniósł również inny piłkarz Starej Damy Simone Pepe.

Więcej o skazaniu Conte

42-letni Conte przez wiele lat był piłkarzem Juventusu (1991-2004), a w roli szkoleniowca zadebiutował przed rokiem. Pod jego kierunkiem zawodnicy "Starej Damy" nie ponieśli porażki w całym sezonie w rozgrywkach Serie A, a w Pucharze Włoch dotarli do finału, ulegając w nim ekipie SSC Napoli 0:2.

Jako zawodnik wywalczył z Juventusem 14 trofeów, w tym pięć tytułów mistrza Włoch i Puchar Europy. Z drużyną narodową w 1994 roku zdobył wicemistrzostwo świata, a sześć lat później - wicemistrzostwo Europy.

W pracy szkoleniowej, oprócz sukcesów z Juventusem, może się pochwalić dwukrotnym awansem do Serie A - w 2009 roku z Bari i w 2011 ze Sieną.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

Więcej o: