Serie A. Bonucci i Conte oskarżeni. Grozi im zawieszenie

Oskarżonemu o korupcję Leonardo Bonucciemu z Juventusu grozi nawet 3-letni zakaz gry w piłkę. Włoska federacja piłkarska (FIGC) postawi też przed sądem trenera Starej Damy, Antonio Conte. Łącznie oskarżonych jest ponad 40 osób.

Profil Sport.pl na Facebooku - 77 tysięcy fanów. Plus jeden? 

W czwartek FIGC poinformowała, że zarzuty korupcyjne usłyszy 44 piłkarzy i 13 klubów. Jednym z najbardziej znanych piłkarzy na czarnej liście jest obrońca Juventusu, Leonardo Bonucci. 25-latek miał być zamieszany w ustawianie wyników Bari w sezonie 2009/10.

Kolejnym oskarżonym z Juventusu jest trener Antonio Conte. Federacja twierdzi, że szkoleniowiec nie zgłosił dwóch prób przekupstwa za czasów pracy w Sienie.

Prokuratura przesłuchiwała już Conte i oczyściła go z zarzutów o bezpośrednią korupcję. Teraz trener jest oskarżony o to, że wiedział o nieprawidłowościach przed meczami Sieny z Novarą i Albinoleffe, ale nie zgłosił ich władzom.

Podobne zarzuty postawiono skrzydłowemu Juventusu, Simone Pepe, który miał słyszeć o próbach korupcyjnych, gdy grał w Udinese. Wśród oskarżonych są też między innymi Marco Di Vaio, Daniele Portanova i Andrea Masiello.

Więcej o: