Cassano ukarany za homofobiczne komentarze podczas Euro 2012

Napastnik reprezentacji Włoch Antonio Cassano otrzymał karę 15 tysięcy euro za naśmiewanie się z homoseksualistów podczas jednej z konferencji prasowych - poinformowała UEFA.

Cassano jest znany z niestandardowych pomysłów, wypowiedzi i żartów. 12 czerwca, podczas konferencji prasowej dziennikarze powiedzieli mu, że w kadrze Italii może być dwóch gejów i dwóch metroseksualistów. Poproszony o ustosunkowanie się do tych doniesień, piłkarz zareagował śmiechem. - Co to znaczy? Jeśli są "ciotami", to ich problem. Mam nadzieję, że nie ma żadnych ciot w drużynie narodowej - powiedział Cassano. Wzburzenie wywołało samo słowo ("frocho"), który oczywiście jest obraźliwe dla homoseksualistów. - Naprawdę są jakieś cioty w kadrze? To nie mój problem - kontynuował rozbawiony piłkarz.

Zachowanie krnąbrnego napastnika odbiło się w Italii dużym echem. Kilkanaście dni po zakończeniu Euro 2012 Cassano został ukarany za swoje wystąpienie przez UEFA. W oświadczeniu na poinformowano za konkretnie które słowa Cassano musi zapłacić 15 tysięcy euro kary.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

Więcej o: