Serie A. Znów skandal korupcyjny. Kilkunastu zatrzymanych, w tym Mauri i Criscito

Włoska policja zatrzymała już kilkanaście osób podejrzanych o ustawianie meczów, w tym reprezentanta Włoch Domenico Criscito i kapitana Lazio Rzym Stefano Mauriego. Policja pojawiła się też wczesnym rankiem na zgrupowaniu kadry przed Euro w pobliżu Florencji i przeszukała pokój zajmowany przez Criscito.

Terminarz Euro. Kto z kim i kiedy? 

W poniedziałek rano donosiliśmy o tym, że aresztowany został obrońca Zenita Sank-Petersburg i reprezentacji Włoch Domenico Criscito . Criscito jest podejrzany o udział w nielegalnym ustawianiu meczów, ale piłkarzy, trenerów i działaczy podejrzanych o udział w tym procedrze jest znacznie więcej. Policja przeszukała mieszkania 19 osób, 14 zostało aresztowanych w tym kapitan Lazio Rzym Stefano Mauri. Przeszukano też mieszkanie trenera Juventusu Antonio Conte.

Aresztowanie Criscito to problem dla trenera Cesare Prandellego, bowiem Criscito grał zazwyczaj w pierwszym składzie. Piłkarze są też zestresowani poranną wizytą policji na zgrupowaniu - funkcjonariusze rewidowali bazę w Coveficano o szóstej rano, kiedy większość zawodników jeszcze spała.

Zatrzymani są podejrzani o otrzymywanie pieniędzy za ustawianie spotkań od grupy przestępczej z siedzibą w Singapurze. Zatrzymany został były napastnik Genoi Omar Milanetto, a mieszkanie kapitana Chievo Sergio Pellissiera zostało zrewidowane.

W maju zeszłego roku Criscito był podejrzany o to, że wraz z kolegą z Genoi Giuseppe Scullim i szefem "ultrasów" z klubu spotkał się z pewnym Bośniakiem o kryminalnej przeszłości. Prokurator zażądał wtedy nakazu aresztowania dla Sculliego, ale sędzia prowadzący postępowanie wstępne umorzył zarzuty.

Trener Juventusu Antonio Conte będzie przesłuchany w związku ze swoją pracę w Sienie w Serie B w zeszłym sezonie.

Afera, która doczekała się już we Włoszech miana "Calcioscommesse" (afery bukmacherskiej) trwa już od roku, co jakiś czas wybuchając kolejnym głośnym nazwiskiem.

Włochy grają w grupie C mistrzostw Europy. Turniej w Polsce rozpoczną meczem z Hiszpanią, 10 czerwca, na PGE Arenie w Gdańsku. W poniedziałek po godzinie 13.00 trener Cesare Prandelli ogłosi ostateczny skład na Euro.

Wiadomo już, że Criscito nie pojedzie na Euro. Chce oczyścić swoje nazwisko z podejrzeń i nie szkodzić dobremu imieniu reprezentacji.

Zobacz wideo