Serie A. "Wycieńczony" Enrique odchodzi z Romy

Dyrektor generalny AS Roma, Franco Baldini, potwierdził rozstanie klubu z trenerem Luisem Enrique. - Był wycieńczony - powiedział.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Enrique odchodzi z Rzymu po zaledwie roku pracy. Były piłkarz Barcelony chciał przenieść katalońską filozofię do stolicy Włoch, ale pomysł nie wypalił - jego drużyna nie ma już szans na zajęcie miejsca premiowanego udziałem w Lidze Europy, nie wspominając o Lidze Mistrzów.

Baldini bronił barcelońskich idei Enrique i dodał, że szkoleniowiec wykonał "trochę dobrej pracy". - Jego projekt nie zawiódł - przekonywał dyrektor generalny klubu.

Enrique długo zapewniał, że chce wypełnić swój dwuletni kontrakt, ale słabe wyniki i presja narzucana przez lokalne media spowodowały, że odchodzi z klubu już teraz. Dla Romy oznacza to rozpoczęcie poszukiwań nowego trenera. Baldini zdradził, że lista kandydatów jest bardzo bogata.

Według mediów faworytem do zastąpienia Enrique jest trener Catanii, Vincenzo Montella, który pracował w Romie w 2011 roku. Innym kandydatem jest ponoć Andre Villas-Boas, były trener Porto, który ma za sobą nieudaną przygodę z Chelsea.

Alessandro Nesta ? opuszcza AC Milan

Więcej o: