Afera Calciopoli. Aresztowanie Andrei Masiella

Obrońca Atalanty Andrea Masiello został aresztowany w związku z trwającym śledztwem w sprawie ustawiania meczów we Włoszech. Ośmiu jego byłych kolegów z Bari także jest podejrzanych - poinformowała włoska federacja. - Kilku graczy Bari w końcówce sezonu 2010/11 znalazło się na rynku. W tym gorszym znaczeniu - napisał sędzia Giovanni Abbattista.

Razem z Masiellem aresztowano jego dwóch przyjaciół, Giovanniego Carellę i Fabia Giacobbego. Zarzuty to udział w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwo.

Masiello spędził w Bari trzy i pół roku. Zeszłego lata przeniósł się do Atalanty.

Federacja nazwała aresztowania "sensacyjnym rozwojem sprawy" i obiecała podjęcie "szybkich kroków" przeciwko zawodnikom, jeżeli okażą się winni.

Dziewięć ostatnich meczów Bari w Serie A jest analizowanych. Wśród nich są derby z Lecce (0:2), które pomogły Lecce się utrzymać. Massielo strzelił wtedy gola samobójczego, a Bari już wcześniej spadło z ligi.

Innym podejrzanym spotkaniem jest wyjazdowy mecz Bari z Udinese z maja 2010 r.

- Kilku graczy Bari w końcówce sezonu 2010/11 znalazło się, mniej lub bardziej, na rynku. I to nie w piłkarskim znaczeniu, odnoszącym się do kupowania i sprzedawania piłkarzy w lecie, ale w tym gorszym znaczeniu - napisał w 93-stronicowym dokumencie sędzia z Bari Giovanni Abbattista. - Niektórzy ulubieńcy ze stadionu San Nicola's Curva Nord byli gotowi uczynić własne sportowe występy najemniczymi za najlepszą ofertę w celu zarobku.

Włoskie media zidentyfikowały pozostałych podejrzanych zawodników jako Danielego Portanovę, Alessandra Parisiego, Simonego Bentivoglia, Marca Rossiego, Abdelkadera Ghezzala, Marca Esposita, Antonia Bellavistę i Nicolę Belmontego.

- Będzie zero tolerancji i szybkie kroki w wykonaniu sportowego sądownictwa w celu posprzątania i wskazania winnych - powiedział prezydent włoskiej federacji, Giancarlo Abete.

Od czasu pierwszej fali 16 aresztowań w czerwcu, aresztowano już ponad 30 osób, w tym byłego kapitana Atalanty, Cristiana Doniego i byłego kapitana Lazio, Giuseppego Signoriego.

Zobacz koszulki reperezentacji narodowych na Euro 2012 [ZDJĘCIA]

 

Milan żąda dodatkowych sędziów ?

Więcej o: