Serie A. Mourinho ostrzegł Inter przed Villasem-Boasem

Jose Mourinho pozostaje bliskim przyjacielem zarządzającego Interem Mediolan Massimo Morattiego i doradził mu, by nie zatrudniał na stanowisko trenera Andre Villasa-Boasa.

Wisła gra z Legią w hicie Ekstraklasy - wybierz piłkarza meczu ze swojej drużyny i wygraj koszulkę Legii lub Wisły ufundowaną przez adidas! ?

Tymczasowym szkoleniowcem Interu został Andrea Stramaccioni, który zastąpił Claudio Ranieriego. Jednym z kandydatów do roli stałego trenera jest Villas-Boas, który w ubiegłym sezonie odniósł wielki sukces w FC Porto, skąd przeniósł się do Chelsea.

Po kilku miesiącach Portugalczyk został zwolniony i stał się faworytem do objęcia Interu. W przeszłości Villas-Boas był bliskim współpracownikiem Mourinho, któremu pomagał w Porto, Chelsea i Interze, ale relacje obu panów pogorszyły się, gdy AVB zdecydował się na samodzielną pracę w Academice.

Według Goal.com Moratti spytał Mourinho o zdanie na temat jego byłego współpracownika. - Moratti regularnie dzwoni do Mourinho, żeby omawiać z nim sprawy Interu. Usłyszał, żeby trzymać się z dala od Villasa-Boasa - powiedziało źródło, na które powołuje się Goal.com. - Mourinho uważa, że AVB nie jest odpowiednim człowiekiem dla potrzeb Interu - dodał informator serwisu.

Moratti obawia się, że Villas-Boas mógłby nie poradzić sobie z najbardziej doświadczonymi postaciami szatni Interu. Właśnie tak stało się w Chelsea, gdzie trener popadł w konflikt z Johnem Terrym, Ashley'em Colem, Frankiem Lampardem i Didierem Drogbą.

Na razie trenerem Nerazzurrich pozostaje Stramaccioni, który w przypadku dobrych wyników i braku lepszego kandydata może pozostać na stanowisku na kolejny sezon.

Juventus i Lazio ? ukarane za rasistowskie okrzyki

Więcej o: