Serie A. Claudio Ranieri zwolniony z Interu

Jak poinformowała ?La Gazzetta Dello Sport? Claudio Ranieri nie jest już trenerem Interu. Zastąpi go trener zespołu młodzieżowego Andrea Stramaccioni.

Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

Prezes Massomo Moratti poinformował już o swojej decyzji trenera. Ranieri, były trener m.in. Juventusu, Romy i Chelsea, pracował w Mediolanie od 22 września ubiegłego roku. Pod jego wodzą zespół zaczął wygrywać, na przełomie grudnia i stycznia zaliczył siedem zwycięstw z rzędu w lidze, ale ostatnio grał bardzo słabo. Odpadł z Ligi Mistrzów. W 1/8 finału wyeliminowała go Olympique Marsylia. Z dziesięciu ostatnich meczów w Serie A Inter wygrał zaledwie jeden a sześć przegrał.

Po ostatniej porażce z Juventusem 0:2 Inter jest ósmy w tabeli. Na dziewięć kolejek przed końcem sezonu do Udinese, zajmującego piąte miejsce - dające prawo gry w Lidze Europejskiej - traci siedem punktów.

Ranieri łącznie prowadził Inter w 34 meczach we wszystkich rozgrywkach. Wygrał 16 z nich a 13 przegrał.

Kim jest Stramaccioni? "Nie, to nie jest nazwa włoskiego sera albo deseru, to nazwisko nowego trenera Interu Mediolan. Na imię mu Andrea, ma 36 lat, z wykształcenia jest prawnikiem" - pisze na blogu Rafał Stec ?

Bardzo chory Milan ?

Więcej o: