Serie A. Alexandre Pato jednak zostanie w Milanie

Załąmały się negocjacje w sprawie transferu do PSG napastnika AC Milan Alexandre'a Pato. - Mediolan to mój dom - powiedział piłkarz cytowany przez klubową stronę internetową.

Profil Sport.pl na Facebooku - 32 tysiące fanów. Plus jeden? 

W czwartek po południu wydawało się, że jest już prawie piłkarzem PSG, bo agencje informowały o poruzumieniu z paryskim klubem w sprawie kontraktu. Teraz jednak transfer został zablokowany. " AC Milan chciałby zakomunikwać, że Alexandre Pato zostaje w klubie.

Napastnik zdecydował się kontynuować swoją jeszcze krótką, ale już efektowną karierę u nas" - można przeczytać w oświadczeniu Milanu. "Mediolan jest moim domem" - cytuje Pato strona Milanu. "Nie chcę kończyć kariery z Rossoneri po zdobyciu dwóch pierwszych trofeów z Milanem [Pato w zeszłym roku zdobył mistrzostwo i Superpuchar Włoch - red.]. Chcę dalej pisać historię Milanu. Dzisiejszy dzień jest dla mnie szczególnym. Chciałbym podziękować prezesowi Berlusconiemu, klubowi i kibicom, którzy zawsze we mnie wierzyli" - powiedział piłkarz.

Wcześniej dyrektor sportowy PSG Leonardo, przyznał że trwają negocjacje. - Toczą się. Są różne możliwości, ale nie ma jeszcze porozumienia - poiedział. Krótko po południu agencja AFP dowiedziała się ze źródeł w klubie, że piłkarz zgodził się na kontrakt dzięki któremu miałby przez 3,5 roku zarobić 35 mln euro.

Wesley Sneijder ? wróci na derby Mediolanu

Więcej o: