Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Transfery. Salamon blisko Sportingu Lizbona

Pomocnik Brescii Bartosz Salamon jest bliski przenosin do portugalskiego Sportingu Lizbona - poinformował dyrektor sportowy włoskiego klubu Andrea Iacona. Sporting jest rywalem Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europejskiej.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

- Ze Sportingiem pozostała nam do dogadania jedynie kwestia sposobu płatności. W ciągu jednego dnia powinniśmy osiągnąć porozumienie - powiedział dyrektor sportowy Brescii, Andrea Iacona.

Według portalu tuttomercato.web koszt transferu 20-letniego zawodnika to około 4 miliony euro.

Wszystko potwierdza również agent piłkarza Stephen Lombardi. - Wiem o wszystkim, wiem, że trwają negocjacje między Brescią i Sportingiem. Z naszej strony wszystko jest jasne. Jesteśmy chętni na ten transfer. Bartosz jest bardzo zadowolony. Dodatkowo mamy jeszcze zainteresowanie z innych klubów, również z Włoch.

Jak Salamon trafił do Włoch?

Bartosz Salamon trafił do klubu z północnych Włoch wprost z Lecha Poznań, latem 2007 r. "Kolejorz" nie dostał za 16-latka żadnej kwoty transferowej, bo juniorowi skończył się kontrakt w Poznaniu. W poprzednim sezonie był on wypożyczony do Foggii.

Salamon był już powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski w sierpniu ubiegłego roku. W kadrze jednak nie zadebiutował.

Superbohaterowie i antybohaterowie stadionów Polski i świata w 2011 roku

Więcej o: