Trener Juventusu: Znowu będziemy jak Barcelona

Trener Juventusu Turyn Antonio Conte wierzy, że jego zespół może wrócić do czasów świetności i znów dominować w Europie. - Jesteśmy na początku drogi. Celem jest powrót do wspaniałej gry - zaznaczył włoski szkoleniowiec.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

W latach dziewięćdziesiątych Juventus zdobył trzy tytuły mistrza Włoch oraz wygrał Ligę Mistrzów. Dwukrotnie także zajął drugie miejsce w tych prestiżowych rozgrywkach. Legendę potężnego Juventusu tworzył także obecny trener "Staraj Damy" - Antonio Conte, kiedyś świetny pomocnik, który dziś zapowiada powrót do dawnych sukcesów.

- Nie jestem fanem. Jestem trenerem i płacą mi za podejmowanie decyzji. Zarządzam tą grupą i chcę ją znowu zaprowadzić na szczyt, na którym byliśmy przez wiele lat. Byłem częścią tych sukcesów w europejskich pucharach - powiedział Conte.

- Wtedy byliśmy jak Barcelona, ale nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy. Teraz jesteśmy na początku drogi i chcemy znowu być wielcy. Ten stary Juventus bierzemy sobie za przykład - dodał włoski trener.

W niedzielę Juventus zagra na wyjeździe z piątym w tabeli Napoli. Conte uważa, że będzie to jeszcze trudniejszy mecz niż ostatnie pojedynki z Milanem i Interem (oba wygrane przez Juve).

- To będzie dla nas wyzwanie i najbardziej wymagający przeciwnik od początku sezonu. Widziałem ich mecz w Lidze Mistrzów z Bayernem w Monachium. Przegrywali 3:0 i byli w stanie się podnieść (ostatecznie Napoli przegrało 2:3). Dziś to jeden z głównych faworytów do tytułu mistrza. Wykonali świetną pracę, z odpowiednimi ludźmi. 5 lat temu grali w Serie B, ale w ostatnim sezonie walczyli o mistrzostwo, dziś są bardzo mocni. Musimy być czujni, jednak nikogo się nie boimy - zakończył Conte.

Po 9. kolejkach włoskiej ligi Juve ma na koncie 19 oczek i przewodzi tabeli.

Hat-trick Boatenga w 14 minut? Fajnie. Tylko, że można 10 razy szybciej [WIDEO].

Więcej o: