Cassano w szpitalu z zawałem mózgu. Milan zagra dla niego w Lidze Mistrzów

Napastnik Milanu Antonio Cassano od dwóch dni przebywa w szpitalu. Długo nie było wiadomo, co dolega zawodnikowi. W końcu pojawiła się informacja, że Cassano trafił do szpitala z niedokrwiennym udarem, inaczej nazywanym zawałem mózgu. Klub zaprzecza jednak tym doniesieniom.

Profil Sport.pl na Facebooku - 32 tysięcy fanów. Plus jeden? 

- Nie komentujemy doniesień, które płyną ze szpitala. Czekamy na dalsze testy, po których będzie można potwierdzić pewną diagnozę - głosi oświadczenie klubu.

Choroba uderzyła podczas powrotu Milanu z Rzymu w niedzielę rano. Dzień wcześniej Milan wygrał z Romą 3:2. 29-latek został przyjęty do szpitala Policlino w Mediolanie.

Miał problemy z mówieniem i poruszaniem się.

W szpitalu Cassano trafił na oddział neurologiczny, gdzie miał przejść testy serca i mózgu.

Milan twierdził potem, że jego stan się poprawiał.

- Antonio to świetny piłkarz. Także w sobotę w Rzymie radził sobie świetnie [wszedł na 20 min.]. Teraz najważniejsze jest, żeby wyszedł z niebezpiecznego stanu, w jakim się znalazł i został wyleczony - powiedział w poniedziałek przed wylotem na Białoruś, gdzie Milan zagra we wtorek w Lidze Mistrzów z BATE Borysów, trener Massimiliano Allegri.

- Mamy nadzieję, że wróci do nas bardzo szybko, może nawet po przerwie na mecze reprezentacyjne. Rozmawiałem z nim wczoraj i z jego wiadomości wynikało, że jest spokojny i zdrowieje. Cała drużyna jest w szoku i nie może zrozumieć tego, co się stało - dodał.

- Jutro zagramy dla Antonia. Bardziej od sportu liczy się człowiek i wszyscy jesteśmy bardzo smutni - dodał potem Allegri.

- To wspaniała osoba, będzie nam go brakować. Wnosił do szatni dużo radości - powiedział Gianluca Zambrotta.

Gdy doniesienia o udarze Cassana trafiły do mediów, Milan opublikował kolejne oświadczenie, w którym można przeczytać, że piłkarz ma się lepiej, klub zaprzecza, jakoby przeżył on udar oraz że nie są to oficjalne informacje o zdrowiu piłkarza i nie pochodzą ani od klubu, ani od szpitala.

Udar niedokrwienny spowodowany jest gwałtownym zatrzymaniem dopływu krwi do mózgu w wyniku zwężenia lub całkowitego zamknięcia światła naczyń tętniczych. Stanowi 85-90% wszystkich udarów.

Cassano to drugi piłkarz Milanu, który w ostatnim czasie został dotknięty nietypową chorobą. U Gennaro Gattuso wykryto tydzień temu poważne problemy z okiem. Wszystko zaczęło się wcześniej od zderzenia z kolegą z zespołu, Alessandrem Nestą. Nie wiadomo czy Gattuso wróci do gry w piłkę, choć Włoch jest zdania, że pokona problem. W klubie sądzą tak samo i czekają na rychły powrót obu zawodników.

Sędzia przerwał mecz, bo... Kuriozalne sytuacje [WIDEO]

 

Inter i Juventus ukarane za kiboli. Heysel i rasizm ?

Więcej o: