Serie A. Kapitanowie podpisali się pod protestem. Start ligi zagrożony

Kapitanowie wszystkich drużyn Serie A podpisali się pod listem otwartym, w którym domagają się rozwiązania konfliktu na linii liga - piłkarze. Włochom grozi przesunięcie pierwszej kolejki nowego sezonu.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Piłkarze są niezadowoleni, ponieważ włoskie kluby mają możliwość wypychania ich z drużyny na rok przed końcem kontraktu, a zawodnicy, których uważa się za zbędnych muszą trenować w samotności.

Szef Serie A, Maurizio Beretta powiedział, że nie poruszają go takie groźby. Pod listem podpisali się m.in. kapitan Interu Mediolan, Javier Zanetti oraz Gennaro Gattuso z AC Milan. Przedstawiciele zawodników Serie A jasno stwierdzili, że liga nie rozpocznie się przed podpisaniem porozumienia dotyczącego praw piłkarzy.

"Gracze występujący w Serie A chcieliby poinformować opinię publiczną o trudnej sytuacji dotyczącej porozumienia z władzami ligi" - piszą piłkarze.

"Poprzednie porozumienie, które zostało zatwierdzone przez włoską federację w grudniu 2010 roku zostało zignorowane przez kluby, co jest niedopuszczalne. Obecna sytuacja zagraża prawom piłkarzy."

"Włochy są jedynym dużym krajem, w którym nie unormowano spraw związanych z kontraktami zawodników. Pora zakończyć ten stan rzeczy."

"Rozpoczęcie nowego sezonu ligowego będzie niemożliwe bez podpisania odpowiedniego porozumienia."

Stare porozumienie z ligą wygasło po zakończeniu sezonu 2009/10. Rozmowy w sprawie jego przedłużenia trwały przez cały sezon 2010/11. Dwukrotnie uniknięto wtedy strajków.

Już w ubiegłym tygodniu szef związku piłkarzy, Damiano Tommasi ostrzegał, że władze ligi muszą przystać na warunki zawodników przed 27 sierpnia, na kiedy zaplanowano pierwszą kolejkę Serie A.

L'Equipe: Nasri dogadał się z Man City ?

Prasa o gwieździe Ligue 1: przynajmniej ma ładne włosy

Więcej o: