Transfery. Bojan Krkic blisko Romy

Jak podały katalońskie media napastnik Barcelony Bojan Krkic jest bardzo bliski przejścia do AS Romy za 10 milionów euro. - Otrzymaliśmy ofertę, ale cały czas ją oceniamy - powiedział Toni Freixa, rzecznik zarządu Barcelony.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

Hiszpańska prasa już "sprzedała" Krkicia do Romy. Na okładce katalońskiego "Sportu" jest fotomonataż młodego napastnika w koszulce włoskiego klubu. Zdaniem dziennika Roma wydała na Krkicia 10 milionów euro, a umowa skonstruowana jest tak, że to Barcelona ma prawo pierwokupu. Włosi potwierdzili, że dogadali się z Katalończykami.

Barcelona na razie nie chce komentować prasowych doniesień. - Otrzymaliśmy ofertę, ale cały czas ją oceniamy, bo jest jeszcze możliwe, że do niego nie dojdzie - powiedział Freixa.

20-letni Krkić to wychowanek słynnej katalońskiej szkółki La Masia. W pierwszej drużynie Barcelony zadebiutował w sezonie 2006/2007 w wieku zaledwie 16 lat. W ostatnim sezonie większość meczów zaczynał na ławce rezerwowych, był w cieniu wielkiego tercetu ofensywnego MVP - Messi, Villa, Pedro. W grudniu 2010 roku przedłużył kontrakt z Barceloną do 2015 roku.

To, że Roma chce go ściągnąć nie jest zaskoczeniem, odkąd pierwszym trenerem włoskiego klubu został Luis Enrique. Przez osiem lat rozegrał ponad 200 meczów w Barcelonie, a następnie prowadził grupy młodzieżowe. W poprzednim sezonie poprowadził drugą drużynę Barcelony do pierwszego miejsca w hiszpańskiej drugiej lidze.

Barcelona ma latem do wydania na transfery 45 milionów euro, a na jej celowniku są przede wszystkim Alexis Sanchez z Udinese, o którego kataloński klub walczy przede wszystkim z Manchesterem City.

Najlepsze transfery. Jak zarobić dwa tysiące procent, albo więcej

Więcej o: