Hiszpański dziennikarz: Dudek na szpaler nie zasłużył

- Dudek zdobył sympatię kolegów, ale wielu weteranów szpaler na jego cześć wprawił w zakłopotanie. Byli wielcy piłkarze, którzy z dumą nosili koszulkę Realu, a potem odchodzili tylnymi drzwiami, bez żadnej fety na pożegnanie ze strony kolegów czy klubu - napisał w felietonie we wtorkowym dzienniku ?AS? Tomas Roncero. - Wolałbym, żebyśmy zrobili szpaler Barcelonie - dodaje.

Dudek: W Madrycie czułem się jak jeden z Beatlesów ?

Felieton Roncero ukazał się obok wywiadu z Dudkiem i odnosił się do ostatniego meczu Polaka w barwach Realu. W ostatnim meczu sezonu z Almerią Dudek po raz 12. i ostatni zagrał w królewskich barwach. Zszedł z boiska w 78. minucie, a koledzy utworzyli szpaler, aby z honorami pożegnać Polaka. Kibice bili brawo na stojąco. To było wydarzenie bez precedensu.

Roncero w ostrym felietonie pisze, że Dudek na takie pożegnanie nie zasłużył.

"Dudek zdobył sympatię kolegów, ale wielu weteranów szpaler na jego cześć wprawił w zakłopotanie. Byli wielcy piłkarze, którzy z dumą nosili koszulkę Realu, a potem odchodzili tylnymi dniami, bez żadnej fety na pożegnanie ze strony kolegów czy klubu" - napisał Roncero

"Dudek nie przyszedł tutaj po to, by zastąpić Ikera Casillasa. Miał tworzyć dobrą atmosferę w szatni, przekazywać kolegom pozytywną energię i kilka razy wystąpić w Pucharze Króla" - napisał o roli Dudka Roncero. Jego zdaniem polski bramkarz sławę zdobył w finale Ligi Mistrzów, kiedy zatrzymał AC Milan, ale w Realu nie był ważną postacią.

"Był tylko uzupełnieniem składu. Do grzania ławki rezerwowych lepiej nadają się Antonio Adan czy Mejias. Oni mają miejscowe DNA. Adan debiutował w spotkaniu z Espanyolem, w drugiej minucie zastąpił ukaranego czerwoną kartką Casillasa i nie puścił bramki. A Dudek? Puścił sześć goli z Realem Union, cztery z Alcorcon" - przekonuje Roncero.

Swój felieton zakończył bardzo mocnym stwierdzeniem: - Wolałbym, żebyśmy zrobili szpaler Barcelonie.

Transfery, których kibice nie umieją przebaczyć

 

Zobacz jak Real pożegnał Jerzego Dudka ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.