Primera Division. Real Saragossa postawiony w stan bankructwa

Władze hiszpańskiego Realu Saragossa postanowiły złożyć wniosek o uznanie bankructwa zadłużonego klubu. Pozwoli to uchronić go przed wierzycielami, wobec których zobowiązania sięgają 110 milionów euro.

W oświadczeniu opublikowanym na internetowej stronie klubu, władze tłumaczą się "niezrównoważonym przepływem gotówki" podczas "ekonomicznego wysiłku", jaki został podjęty w 2009. Saragossa wróciła wówczas do Primera Division po jednym sezonie spędzonym na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej.

W zakończonym niedawno sezonie La Liga, Real zajął trzynaste miejsce w tabeli, mając jednak tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Najbardziej pamiętnym momentem ostatniego półrocza było jednak wyjazdowe zwycięstwo 3:2 nad Realem Madryt.

"By zabezpieczyć nasze interesy, dziedzictwo, a przede wszystkim szansę przeżycia w przyszłości Realu Saragossa, zarząd podjął decyzję o staraniu się o ochronę sądową" - czytamy w oświadczeniu. "Pozwoli to zachować zdolność finansową, która zaprowadzi nas do sportowego sukcesu w krótkim okresie czasu".

Alexis Sanchez uzgodnił warunki kontraktu z Barceloną ?

Więcej o: