Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Xavi: Messi jest lepszy od Pelego, Maradony i Cruyffa

- Real był naszym najgroźniejszym przeciwnikiem, ale nie dlatego, że prezentował dobry futbol, ale dlatego, że chciał zniszczyć grę - powiedział w rozmowie z niemieckim ?Bildem? Xavi. Według piłkarza katalońskiej drużyny, on i jego koledzy tworzą najlepszy zespół ostatnich 20 lat, a Lionel Messi jest najlepszym piłkarzem w historii piłki nożnej.

Piłkarze Guardioli w ostatnim roku zdominowali rozgrywki ligi hiszpańskiej i po rocznej przerwie znów wygrali Ligę Mistrzów. Świetnymi wynikami i przede wszystkim stylem gry, Katalończycy zyskali uznanie kibiców na całym świecie.

Zdaniem Xaviego obecną Barcelonę można porównać do najlepszych ekip jakie ukształtowały się w ponad stuletniej historii futbolu. - Było kilka naprawdę znakomitych drużyn - Brazylia Pelego, Ajax Johana Cruyffa, czy Milan Arrigo Sacchiego, ale analizując 20 ostatnich lata, nasz obecny zespół nie ma sobie równych - powiedział gazecie Hiszpan.

Drużyna Guardioli ma w swoich szeregach wiele gwiazd, ale ze względu na widowiskową grę najbardziej ceniony jest Lionel Messi, według opinii Xaviego, najlepszy gracz wszechczasów. - Jest najlepszy, lepszy od Pelego, Maradony i Cruyffa. Musimy o niego dbać, bo to nasz kluczowy gracz. Bez niego nie byłoby tych wszystkich sukcesów - przyznał Xavi.

Hiszpan porównał też Real i Manchester United - zespoły, z którymi Barcelona biła się w tym roku o najważniejsze trofea. - Real był naszym najgroźniejszym przeciwnikiem, ale nie dlatego, że prezentował dobry futbol, ale dlatego, że chciał zniszczyć grę. Sposób grania Manchestru podobał mi się tysiąc razy bardziej. Ciekawi mnie to, co by było, gdyby w rywalizacji z nami Real skupił się bardziej na futbolu - powiedział Xavi.

Messi otrzymał Trofeum Alfredo Di Stefano ?

Więcej o: