Primera Division. Prasa: "Barcelona mistrzem, bez dyskusji"

W Katalonii radość po trzecim z rzędu mistrzostwie Barcelony. "Mistrzowie, mistrzowie!" - cieszy się przychylne Barcelonie "El Mundo Deportivo". Madrycki "AS" pisze, że ostatni punkt Barca zdobyła bez wysiłku. Ale w ogólnokrajowych mediach, po trzęsieniu ziemi w okolicach Murcji, triumf Barcelony zszedł na dalszy plan.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Barcelona po remisie z Levante 1:1 zapewniła sobie mistrzostwo Hiszpanii. To trzeci z rzędu i 21. tytuł w historii klubu.

"Barcelona osiągnęła w meczu z Levante remis potrzebny do wywalczenia 21. mistrzostwa w historii klubu" - informuje na czołówce madrycki "AS". Dziennik "El Pais" pisze o "pięknie rutyny", "Marca", na swojej stronie internetowej pisze po prostu: "Barca, mistrz", a w relacji z meczu czytamy, że "Barcelona kontynuuje swoje panowanie".

Euforia zapanowała w mediach katalońskich. Mistrzowie, mistrzowie!" - cieszy się przychylne Barcelonie "El Mundo Deportivo". Z kolei "Sport" pisze, że "Barcelona była bezdyskusyjnie najlepsza, mimo że byli tacy, którzy oszczerstwami próbowali podważyć jej panowanie". Gazeta ma oczywiście na myśli rywalizację Barcelony z Realem Madryt prowadzony przez Jose Mourinho.

W mediach nie zajmujących się tylko sportem, jak internetowy serwis dziennika "El Pais", po trzęsieniu ziemi w okolicach Murcji, w którym zginęło co najmniej 10 osób, wiele zostało rannych, triumf Barcelony, co zupełnie zrozumiałe, zszedł na dalszy plan. Wyłamała się tylko wspierająca Barcelona "La Vanguardia", dla której była to najważniejsza informacja dnia.

Remis z Levante, Barcelona mistrzem! ?

Więcej o: