Primera Division. Messi pobił rekord. Barcelona zwycięska

W meczu z Osasuną Messi zanotował 50 bramkę w tym sezonie. Tym samym pobił rekord klasyfikacji strzelców Primera Division. Nikt przed Argentyńczykiem nie zdobył tylu goli w jednym sezonie. Jego Barcelona pokonała Osasunę 2:0. Katalończycy utrzymali ośmiopunktową przewagę nad drugim w tabeli Realem Madryt.

Zobacz ten mecz na Z Czuba.tv ?

Poprzedni rekord należał do Węgra Ferenca Puskasa, które reprezentował barwy Realu Madryt.

Na Camp Nou przyjechała w sobotę Osasuna. Trener Barcelony Josep Guardiola postanowił, w perspektywie środowego półfinału Ligi Mistrzów z Realem Madryt, odpocząć podstawowym zawodnikom. W wyjściowym składzie zabrakło Gerarda Pique, Carlesa Puyola, Pedro, Xaviego, Andresa Iniesty i Lionela Messiego. Ostatnia

trójka na murawie pojawiła się dopiero w drugiej połowie.

Katalończycy na prowadzenie wyszli w 24. minucie, kiedy gola, po jedenastu kolejkach bez trafienia, zdobył David Villa. W jego miejsce w 58. min. wszedł Messi i swoją obecność na boisku zapieczętował bramką na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego.