Primera Division. "Królewscy" skarżą się na arbitra. "Dlaczego wyrzucił Albiola?"

Piłkarze Realu Madryt po zremisowanym Gran Derbi podzielają zdanie swojego szkoleniowca Jose Mourinho. Portugalczyk na konferencji pomeczowej bardzo narzekał na pracę sędziego, niebacząc na fakt, że decyzja odnośnie karnego, który uratował "Królewskich", również nie była jednoznaczna. Mourinho uważa, że arbiter zaszkodził rywalizacji, gdy pokazał czerwoną kartkę Raulowi Albiolowi.

Jose Mourinho

Real - Barcelona. Remis, który obu drużynom smakuje jak zwycięstwo

 

Trener Realu Madryt nie ukrywał frustracji wynikającej z sędziowania meczu na Santiago Bernabeu. Głównym powodem niezadowolenia Portugalczyka była czerwona kartka dla Raula Albiola na początku drugiej połowy meczu. - Chcielibyśmy jednakowych decyzji podejmowanych przez arbitra w obie strony. Zasady są takie same, a ja już mam dosyć kończenia meczu w dziesiątkę. Albiol opuści mecz w Pucharze Króla za nieznaczący faul.

- Ciężko grać w dziesięciu przeciwko jedenastu z takim zespołem jak Barcelona. Chciałbym chociaż raz zagrać z osłabioną Barceloną - komentował Mourinho, twierdząc, że decyzje arbitra szkodziły rywalizacji. - Mam nadzieję, że wygramy następny mecz i będziemy grać na tych samych zasadach. Dzisiaj to było niemożliwe - powiedział Portugalczyk.

Alvaro Arbolea

- Alves powinien dostać czerwoną kartkę. Nie widziałem sytuacji Albiola, ale wielka szkoda, że będzie musiał opuścić finał Pucharu Króla. - powiedział Arbolea na pomeczowej konferencji. - Zespół pokazał charakter i byliśmy zdolni zremisować. Nie był to dla nas najlepszy rezultat, dlatego sytuacja się komplikuje. Bardzo dobrze graliśmy 11 na 11, dlatego wykluczenie było bardzo nie na miejscu.

Sergio Ramos

- Arbiter mógł pokazać czerwoną kartkę Dani Alvesowi za faul na Marcelo, po którym podyktował rzut karny, ale tego nie zrobił. Nie wahał się z kolei, by wyrzucić z boiska Albiola. Trzeba podkreślić jedność pomiędzy zespołem a kibicami. Kiedy straciliśmy zawodnika, Barca zdominowała nas jeszcze bardziej, a jednak kibice dalej nas dopingowali. - powiedział Sergio Ramos.

Obrońca Realu Madryt powiedział także, że Real nie zamierza się poddawać w walce o tytuł. - Będziemy walczyć do końca, bo nie ma jeszcze matematycznego mistrza, będzie jednak bardzo trudne wygrać ligę.

Galeria z Gran Derbi. Żeby obejrzeć kliknij zdjęcie

 

- Wszystko się mogło zdarzyć - Guardiola o Gran Derbi ?

Więcej o: