Primera Division. Sevilla rozważa sprzedaż Luisa Fabiano

Klub z hiszpańskiej ekstraklasy zastanawia się nad sprzedażą brazylijskiego napastnika Luisa Fabiano do Sao Paulo - przyznał w piątek jego dyrektor sportowy

30-latek, który prowadził do ataku Brazylię podczas ubiegłorocznego mundialu w RPA i jeszcze niedawno był jednym z bardziej pożądanych przez kluby zawodników, w swoim szóstym z rzędu sezonie w Sevilli nie prezentuje się już tak, jak dawniej.

- Złożyli nam ofertę, którą rozważamy i oceniamy. To złożone i wymaga czasu - powiedział dziennikarzom Ramon "Monchi" Rodriguez.

- Nie wiem, co się stanie. Żebyśmy poszli z tym dalej, musiałaby to być oferta, która nas zadowala, a jak na razie, raczej tak nie jest. To sprawa czysto ekonomiczna, a żadna wymiana nie jest proponowana - dodał sceptycznie.

Fabiano w sierpniu przedłużył kontrakt z Sevillą do 2013 r., ale mimo że jest jednym z czołowych strzelców klubu w tym sezonie z 10 bramkami na koncie, prześladują go ostatnio kontuzje i słabsza forma.

W październiku powiedział, że zastanowi się nad przyszłością podczas styczniowego okienka transferowego. Zdenerwował się, gdy nowy trener Gregorio Manzano nie wystawił go w podstawowym składzie.

- Ma trudny charakter. Czasem chce czegoś, a potem chce czegoś zupełnie innego. Ale zawsze taki był - mówi Rodriguez.

- Na szczęście prezydent i ja znamy go lepiej, niż ktokolwiek. Zawsze go lubiliśmy i nadal tak jest - podkreśla.

- Możliwość, że wróci do Brazylii, krążyła od jakiegoś czasu, ale decyzja należeć będzie do Sevilli i do nikogo innego.

W tym tygodniu kontuzja kolana, jakiej nabawił się podczas porażki 0:2 z Athletic Bilbao, wykluczyła go z gry na sześć tygodni.

Sevilla zajmuje 8. miejsce w tabeli.

Kolejna książka o Barcelonie. "Głos z szatni" ?

Więcej o: