Primera Division. "AS": Real chce sprzedać Kakę

W czerwcu Real będzie usiłował sprzedać brazylijskiego pomocnika Kakę - donosi hiszpański dziennik "AS". Gazeta od tej informacji zaczyna swoje środowe wydanie.

28-letni Kaka przybył do Madrytu w 2009 roku z AC Milan za 65 milionów euro. Z Realem na kontrakt ważny jeszcze przez cztery lata, ale klub chętnie pozbyłby się wiecznie kontuzjowanego pomocnika.

5 sierpnia Kaka przeszedł operację kolana, która wykluczyła go z gry i treningów do grudnia. Teraz znów dokucza mu to samo kolano, i nie zagra przez kolejne dwa tygodnie.

"Kiepska postawa w ciągu dwóch sezonów w Realu spowodowała zmianę w polityce klubu względem Brazylijczyka. Był kontuzjowany przez 85 dni w ostatnim sezonie" - pisze "AS".

"Problemem jest, że wciąż ma cztery lata z sześcioletniej umowy, płatne po 9 milionów rocznie, a z podatkami nawet 15. Daje to 60 milionów euro i rodzi poważne pytanie, który klub przejmie takie zobowiązanie" - zastanawia się "AS".

Mourinho stracił cierpliwość

Według gazety, cierpliwość do Kaki stracił nawet Jose Mourinho, który dotychczas wspierał swojego gracza w powrocie do zdrowia.

"Mourinho także jest zmęczony i rozczarowany zawodnikiem. Trener nie rozumie, czemu Kaka nie angażuje się w życie drużyny" - pisze "AS".

Wolisz Ekstraklasę? Wejdź do gry i Wygraj Ligę! ?

Więcej o: