Luis Figo: W Hiszpanii 30-latek to starzec

- Gdy skończysz 30 lat, w Hiszpanii patrzą na ciebie jak na starca. Włosi bardziej doceniają doświadczonych zawodników - powiedział Luis Figo w wywiadzie dla niemieckiej gazety ?SportBild?. Mówi, że to nastawienie Hiszpanów było jedną z przyczyn przejścia w 2005 roku z Realu do Interu.

Figo w Hiszpanii grał przez 10 lat. Najpierw był piłkarzem Barcelony, później przeniósł się do Realu Madryt. W 2005 roku zdecydował się odejść z "Królewskich" do Interu Mediolan, w którym w 2009 roku zakończył sportową karierę.

W wywiadzie, który ukazał się w środę w gazecie "SportBild" Figo mówi, że jedna z przyczyn odejścia z Realu było to, jak w Hiszpanii traktuje się doświadczonych piłkarzy. - Gdy skończysz 30 lat, w Hiszpanii patrzą na ciebie jak na starca. Włosi bardziej doceniają doświadczonych zawodników - powiedział Figo.

- Moje dwa ostatnie sezony w Madrycie nie były rewelacyjne, ale nie tylko dla mnie, cały zespół nie prezentował się dobrze. Czułem, że czas otworzyć nowy rozdział - powiedział były reprezentant Portugalii.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Więcej o: