Primera Division. Barcelona przerzuci UNICEF na plecy

Od lipca z piersi piłkarzy Barcelony zniknie logo organizacji UNICEF. Będzie umieszczane z tyłu koszulek, wraz z nazwiskiem zawodnika, a z przodu jego miejsce zajmie marka nowego sponsora Qatar Foundation.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

Hiszpański klub był jednym z niewielu na świecie, który nie umieszczał na koszulce logotypów swoich sponsorów. W zamian promował UNICEF, organizacje zajmującą się prawami dziecka, wpłacając na jego konto dodatkowo 1,5 miliona euro rocznie.

W styczniu Barcelona podpisała jednak pięcioletnią umowę sponsorską z firmą Qatar Sports Investment, wartą 30 milionów euro za sezon. W jej ramach od 1 lipca na koszulkach piłkarzy będzie widniało logo "Qatar Foundation".

- Postanowiono, że logo Qatar Foundation zostanie umieszczone z przodu koszulki, na piersi - poinformował wiceprezydent klubu Javier Faus. - Będą tam tylko dwa słowa: 'Qatar Foundation' w kolorze żółtym. Logo UNICEF przeniesione będzie na plecy, pod nazwisko zawodnika - dodał.

Pojawiły się głosy, że podpisując umowę z inwestorami Barcelona zrezygnowała z idei na rzecz zysków materialnych.

- Wciąż mamy znaczne problemy strukturalne, które narastały w ostatnich latach i z którymi musimy teraz sobie poradzić. Część z nich rozwiązaliśmy umową z Qatar Foundation - wyjaśniał Faus.

Nowy kontrakt Pepa Guardioli ?

Więcej o: