Puchar Króla. Real wygrywa z Atletico i jest w półfinale

W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Króla Real pokonał Atletico na wyjeździe 1:0. Jedynego gola zdobył Cristiano Ronaldo. W pierwszym meczu wygrał 3:1 i w półfinale zmierzy się z Sevillą.

Bramka Ronaldo na Z Czuba.tv

Przed meczem wydawało się, że Atletico może nawiązać walkę z Realem. Przykładem był drugoligowy Betis Sewilla, który w środę ambitnie zagrał z Barceloną i wygrał 3:1. Na Vicente Calderon obyło się jednak bez niespodzianki.

W meczu derbowym nie brakowało emocji, choć okazji bramkowych było niewiele, a bramka tylko jedna. Zdobył ją w pierwszej połowie Cristiano Ronaldo kończąc ładną akcję Xabiego Alonso i Sergio Ramosa.

Sędzia pokazał aż 9 żółtych kartek. zobaczyli je Tiago, Juanfran, i Costa po stronie Atletico oraz Arbeloa, Marcelo, Ronaldo, Ramos, Gago i Albiol po stronie Realu. Reyes i Khedira opuścili boisko z powodu kontuzji odniesionych w wyniku fauli. Jak poważne są to urazy, pokażą najbliższe dni.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90 min Koniec meczu, w którym padła tylko jedna bramka, za to brutalnymi zagraniami można by obdzielić parę spotkań Primera Division.

86 min Gol?? Nie! Sędzia nie uznaje gola Marcelo, odgwizdując spalonego.

83 min Gago wchodzi w miejsce Khediry.

81 min Juanfran powinien obejrzeć druga żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę, ale sędzia jest zaskakująco łagodny. Juanfran powalił Khedirę i ten opuścił boisko i raczej na nie nie wróci.

75 min Kaka zmienia Ozila. Do końca jeszcze kwadrans, ale wszystko już dawno wydaje się być rozstrzygnięta...

73 min kolejna żółta kartka, tym razem ukarany Sergio Ramos.

69 min Pierwsza zmiana w Realu. Mourinho wpuszcza Granero w miejsce di Marii.

66 min Za Tiago wchodzi Juanfran.

59 min Róg dla Realu, ale bez konsekwencji. David De Gea łapie piłkę.

53 min Atletico gra odważniej, aktywny jest Diego Forlan. Wciąż jednak prowadzi Real.

51 min Świetną okazję miał Fran Merida, ale Casillas wyciągnął się jak struna i obronił uderzenie.

48 min Strzelał Diego Costa, ale na raty wybronił Casillas.

46 min Zaczęła się druga połowa.

Pierwsza połowa:

45 min Koniec pierwszej połowy. Po przeciętnej pierwszej połowie prowadzi Real po bramce Ronaldo. Czy Atletico będzie w stanie strzelić trzy bramki w drugiej połowie?

41 min Dziwny mecz. Atletico powinno się rzucić do ataku, tymczasem to Real przeważa i raz po raz atakuje. Stuprocentowych sytuacji jednak nie stwarza.

37 min Kamera wychwyciła, że kibice gospodarzy atakują Cristiano Ronaldo światłem lasera. To kolejny taki przypadek w tym sezonie.

33 min Fran Merida brzydko fauluje Samiego Khedire i słusznie ogląda za to zagranie żółtą kartkę.

30 min Kolejny raz drybluje aktywny Marcelo, ale w końcu zatrzymują go obrońcy gospodarzy.

27 min Gry Ronaldo zdobywał bramkę, Atletico grało w dziesiątkę, bo poza linią boczną przebywał kontuzjowany Reyes. Ostatecznie konieczna była zmiana, na boisko wszedł Diego Costa.

24 min GOOOOL! 1:0 dla Realu! Xabi Alonso dostrzegł na prawej stronie nie krytego Sergio Ramosa, ten dośrodkował w pole karne wprost do nadbiegającego Cristiano Ronaldo, który mimo asysty obrońców dopadł do piłki i wpakował ją do siatki.

20 min Żółta kartka dla Arbeloy. Zasłużenie, bo ostro od tyłu zaatakował Reyesa.

15 min Rozruszało się Atletico. Ładną akcję prawą stroną zatrzymuje jednak Arbeloa.

11 min Tym razem spalony po stronie Realu. Gra toczy się w środku pola, nie doczekaliśmy się jeszcze groźnej sytuacji.

7 min Senny początek. Akcję Atletico przerywa sędzia dopatrując się pozycji spalonej.

3 min Oba zespoły traktują Puchar Króla prestiżowo, wystawiły podstawowe składy.

1 min Początek spotkania

Przed meczem:

Przed tygodniem Real zrobił ogromny krok w kierunku półfinału Pucharu Króla wygrywając u siebie z Atletico 3:1. Decydujące ciosy Real zadał po przerwie. Najpierw w 61. minucie prowadzenie dał Ronaldo, a niezwykle ważną bramkę w 90. minucie meczu zdobył Mesut Oezil.

Atletico by awansować musi wygrać przynajmniej 2:0.