Primera Division. Mallorca ściągnęła Japończyka, teraz go wypożyczy

Real Mallorca wypożyczy najprawdopodobniej do hiszpańskiej drugiej ligi Akihiro Ienagę, z którym w grudniu podpisała kontrakt. Wszystko przez przepis, który zezwala na posiadanie tylko trzech graczy spoza Unii Europejskiej w składzie.

W czwartek klub zaprezentował pomocnika na specjalnej konferencji prasowej. Kontrakt z Ienagą podpisano do 2015 roku, ale piłkarz w barwach Mallorki w tym sezonie nie zadebiutuje. Według obowiązujących w Hiszpanii przepisów w składzie zespołu nie może być więcej jak trzech graczy spoza Unii Europejskiej. Japończyk jest w Mallorce czwartym takim piłkarzem, dlatego klub postanowił go wypożyczyć.

Wiceprezydent Lorenzo Serra Ferrer powiedział, że klub ma już kilka ofert. - Interesują się nim kluby z Primera Division, ale także z Niemiec i Holandii. Jest też możliwe, że trafi do jednej z czołowych drużyn drugiej ligi. Nie dlatego, że w niego nie wierzymy, po prostu nie chcemy wzmacniać naszych rywali - wyjaśnił Ferrer.

Ienaga jest drugim w historii klubu Japończykiem po Yoshito Okubo, który grał na Balearach w latach 2005-2007. - Chciałbym grać przede wszystkim w Mallorce, ale ufam władzom drużyny i ich decyzja mnie nie martwi. Będę ciężko pracował - zapowiedział Japończyk, dla którego Mallorca będzie pierwszym klubem poza Japonią. Wcześniej grał w zespołach Gamba Osaka, Oita Trinita i Cerezo Osaka. Raz wystąpił w meczu reprezentacji Japonii, w 2007 roku w wygranym 2:0 spotkaniu z Peru.

Primera Division jednak zagra 2 stycznia ?

Więcej o: