Primera Division. Ponad 600 celnych podań Barcelony

Barcelona nie tylko rozgromiła w poniedziałkowy wieczór Real Madryt 5:0, ale też zupełnie zdominowała wicemistrzów Hiszpanii. Grała piękny futbol w pełni kontrolując wydarzenia na boisku, co znalazło swoje odzwierciedlenie w statystykach.

Zobacz bramki z meczu na Z Czuba.tv ?

Gracze Barcelony przez całe spotkanie mieli 684 próby podań, z czego 608 było udanych. Oznacza to, że mistrzowie Hiszpanii mieli 89-procentową skuteczność w tym elemencie gry.

Dla porównania gracze Realu podali skutecznie do partnera zaledwie 224 razy, a próbowali 331 razy.

Indywidualnym liderem był Xavi, który miał 110 kontaktów z piłką w czasie 87 minut gry.

Piłkarze Barcelony posiadali piłkę przez 67 procent czasu gry, a więc ponad dwukrotnie dłużej niż rywale (33 procent).

Barcelona przodowała też w ofensywie. Z piętnastu strzałów sześć trafiło w bramkę, a pięć zatrzymało się dopiero w siatce. Piłkarze Jose Mourinho uderzali zaledwie pięciokrotnie, tylko dwukrotnie zmuszając do interwencji Victora Valdesa.

Mourinho: Wynik jest sprawiedliwy

- Nie jest to dla mnie wynik trudny do przełknięcia. Trudny do przełknięcia jest mecz, kiedy prowadziło się grę lub sędzia wypaczył rezultat. Opuszczałem już Barcelonę w takim stanie z Chelsea i Interem, ale teraz to inny przypadek. Ten jest dla mnie łatwiejszy, bo wynik jest sprawiedliwy - stwierdził trener Realu Jose Mourinho.

- Graliśmy bardzo, bardzo źle, a oni byli fantastyczni. Daliśmy im dwie bramki, które były na granicy śmieszności. To nasza wina - nie ma wątpliwości szkoleniowiec "Królewskich". Co jeszcze powiedział Mourinho? 

Wielki pogrom Realu. Barcelona upokorzyła Mourinho (galeria)

 

Tak relacjonował serwis Z Czuba ?

Więcej o: