Mourinho: Teraz musimy pracować jeszcze ciężej

W poniedziałkowy wieczór Jose Mourinho poniósł pierwszą wielką klęskę z Realem. Królewscy przegrali 0:5 z wielką Barceloną, pozostawiając po sobie bardzo złe wrażenie. - Graliśmy bardzo źle, ale to jeszcze nie koniec sezonu. Musimy pokazać charakter - powiedział Portugalczyk.

Zobacz bramki z "El Clasico" na Zczuba.tv

Real przegrał z Barceloną w fatalnym stylu. Dla Portugalczyka to najwyższa przegrana w zawodowej karierze trenerskiej. Wystarczyło popatrzeć na jego minę podczas meczu, aby dowiedzieć się jak bardzo jest zły. Po meczu Mourinho docenił jednak klasę przeciwników.

- Jestem bardzo rozczarowany, ponieważ oczekiwałem od moich piłkarzy dużo lepszej gry. Po takiej meczu i takim wyniku musimy szybko się pozbierać i od następnych meczów znowu wygrywać. Barcelona grała dziś wspaniale, rozegrali fantastyczne spotkanie. My zagraliśmy bardzo źle, to historycznie wysoka przegrana. W takich przypadkach trzeba mieć charakter. Podnieść głowę, nie płakać, tylko pracować ciężej. Nikt nie chce przegrać w takich rozmiarach. Ale sezon się jeszcze nie skończył - powiedział po meczu Mourinho.

Co zrozumiałe, w zupełnie innych humorach byli David Villa, strzelec dwóch bramek, a także oraz szkoleniowiec Barcelony Pep Guardiola.

- Dzisiaj Barca była o wiele lepsza i cieszymy się z naszego stylu. Madryt nie czuł się dziś swobodnie, to my kontrolowaliśmy środek pola i to jest siła naszej drużyny. Mamy dwa punkty przewagi, jesteśmy bardzo szczęśliwi, ale musimy nadal pracować. Jest dopiero listopad, potrzebujemy podtrzymania dobrej passy - powiedział David Villa.

- Do końca ligi jeszcze daleko, ale jesteśmy szczęśliwi, że sprawiliśmy kibicom tyle radości. To sukces wielu ludzi, od prezydenta przez skautów, po piłkarzy. Staramy się iść ścieżką wytyczoną 20 lat temu przez Johana Cruyffa. Czy jesteśmy najlepszą drużyną świata? Czas nas oceni - radował się trener zwycięzców.

Wielki pogrom Realu. Barcelona upokorzyła Mourinho (galeria)

 

Klęska Mourinho. Królewska Barcelona  ?

Więcej o: