Hiszpańskie media: Portugalia nas storreadowała

"Hiszpanie biegali, ale zapomnieli że w piłkę nożną gra się do muzyki tanecznej" - pisze hiszpański dziennik "AS" po porażce 0:4 z Portugalią.

Zobacz bramki z meczu na Z Czuba.tv ?

"Marca": Hiszpania w rytmie fado

"Portugalia nas storreadowała" - grzmi internetowa czołówka dziennika "Marca". Zamiast chwalić rywali, hiszpańscy dziennikarze podkreślają raczej słabość piłkarzy Vincente Del Bosque.

"Hiszpanie nigdy nie myśleli o graniu fado, ale to właśnie zrobili. Przypominali śpiewaków fado. Na Estadio da Luz Hiszpania porwana przez melancholię w niczym nie przypominała mistrzów świata. - Gorzej niż dziś nie możemy już grać - przyznał po meczu Del Bosque.

"AS": Hiszpanie bez serca i pragnienia

"Nasi sąsiedzi byli prawdziwymi Iberyjczykami, szybcy, energiczni i twardzi. Tego się obawialiśmy. Hiszpanie biegali, ale zapomnieli że w piłkę nożną gra się do muzyki tanecznej. Muszą oczyścić się z samozadowolenia.

Hiszpania grała bez piłki i bez duszy. Portugalia zabrała nam jedno i drugie, ściskając Busquetsa i Xabiego Alonso między trójką Martins - Meireles - Moutinho. Potem poszli do przodu i sprawili nam lanie. Mistrzom nie wybacza się nokautów."

"Don Balon": Zemsta Portugalii

Portugalia pomściła porażkę na mundialu, pokonując Hiszpanię 4:0. Mistrzowie świata kończą swój wielki rok kolejną bolesną porażką, po sierpniowej wpadce z Argentyną.

Przyjście Paulo Bento w miejsce Carlosa Queiro tchnęło nowe życie w Portugalczyków, których gra była nagradzana licznymi okrzykami 'ole' przez miejscowych kibiców.

"Sport": Nie było przyjaźni

Przed meczem piłkarze wzięli udział w promocji wspólnej kandydatury obu państw do organizacji mundialu w 2018 roku. Potem już nie było przyjaźni.

David Villa wciąż musi poczekać, by wyprzedzić Alfredo di Stefano i stać się najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Hiszpanii.

Więcej o meczu Portugalia - Hiszpania ?

Specjalne materiały Sport.pl - zdjęcia, wideo, rankingi POLECAMY!

Więcej o: