Primera Division. Olbrzymie problemy Barcelony z obroną

Kontuzja Gabriela Milito sprawiła spory problem trenerowi Guardioli w kwestii zestawienia linii obrony na kolejny mecz Primera Division przeciwko Villarreal.

Argentyńczyk, którego różne kontuzje trapią już od kilku lat, będzie musiał pauzować przez okres od czterech do sześciu tygodni, po urazie jakiego nabawił się podczas meczu z Ceutą.

Dodatkowo w meczu przeciwko Villarreal nie zagra Gerard Pique, który za nadmiar żółtych kartek, musi opuścić jedno spotkanie Primera Division. Przed rozpoczęciem sezonu Barcelona sprzedała Rafaela Marqueza i Dmytro Czygrynskiego, dlatego Pep Guardiola ma mało opcji jeśli chodzi o zestawienie linii defensywy swojego zespołu.

Brazylijski obrońca Maxwell, który nominalnie gra na lewym boku obrony powiedział w czwartek, że będzie lepiej jeżeli Guardiola zdecyduje się desygnować do gry któregoś ze stoperów Barcelony B, aniżeli jego przydzielić jako partnera Carlesa Puyola...

- Lubię przebywać na boisku i pomagać drużynue. Jestem do dyspozycji trenera. Jednak uważam, że lepszą opcją będzie postawienie na jednego z młodych utalentowanych piłkarzy z naszego zaplecza - uważa piłkarz.

Młody Marc Bartra, który zagrał w obu spotkaniach o Puchar Króla przeciwko Ceucie, trenował z pierwszą drużyną w czwartek i wydaje się, że to on rozpocznie mecz przeciwko Villarreal - trzeciej drużynie w tabeli, która ma zaledwie dwa punkty straty do Barcelony.

Przez wybory w Katalonii Derby Europy w poniedziałek! ?

Więcej o: