Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Gran Derbi jednak w poniedziałek

Największy europejski klasyk piłkarski, czyli spotkanie Realu Madryt z Barceloną, rozegrany zostanie w poniedziałek 29 listopada. Ten dziwny termin jest efektem wyborów, które odbywają się w Katalonii w niedzielę, kiedy miało zostać rozegrane spotkanie.

Termin piłkarskiego klasyku od kilku tygodni był przedmiotem debaty pomiędzy klubami. Wszystko za sprawą wyborów do Parlamentu Katalonii, które odbędą się 28 listopada, czyli w dniu, w którym pierwotnie miało odbyć się spotkanie.

Władze Barcelony były za rozegraniem meczu w poniedziałek, bo w środę grają mecz w Lidze Mistrzów i obawiają się, że piłkarze mogą nie być gotowi. - Jesteśmy gotowi grać w każdym wyznaczonym terminie, ale zależy nam szczególnie, by mecz odbył się jak najpóźniej - mówił Manuel Arroyo, który w Barcelonie jest odpowiedzialny za kontakty z mediami.

Real z kolei chciał grać w sobotę, bo w Lidze Mistrzów gra dzień wcześniej niż rywal z Katalonii, a poza tym uważa, że granie w poniedziałek jest strzałem w stopę z marketingowego punktu widzenia.

Początkowo zakładano, że Grand Derbi obie drużyny mogłyby rozegrać w niedzielę o 22, po zamknięciu lokali wyborczych. Na to rozwiązanie nie zgodził się jednak hiszpański związek piłki nożnej. Obie drużyny ostatecznie doszły do porozumienia i spotkanie zostanie rozegrane w poniedziałkowy wieczór - 29 listopada o 21.

Władze ligi zawieszą

">Mourinho?  ?

Więcej o: