Zła wiadomość dla Dudka - Mourinho poważnie traktuje Puchar Króla

Trener Realu Madryt Jose Mourinho zadeklarował, że tegoroczne mecze w Pucharze Króla zamierza traktować śmiertelnie poważnie. Może to oznaczać, że nie będzie w nich grał Jerzy Dudek, który bronił w tych rozgrywkach rok temu. - Jeśli powtórzyłaby się sytuacja sprzed roku, skreślę piłkarzy, którzy do tego dopuszczą. Dla mnie będą martwi - powiedział trener Realu

Mourinho na konferencji prasowej uciszył dziennikarzy, gdy powiedział, że po powrocie do domu obejrzy mecze trzecioligowego Realu Murcia, z którym jego zespół spotka się we wtorek w 1/16 finału Pucharu Hiszpanii. U kibiców Realu samo wspomnienie tych rozgrywek wywołuje ból żołądka. Królewscy regularnie się w nich kompromitują.

Ostatni raz triumfował 17 lat temu, w finale nie grał od sześciu. W dwóch ostatnich sezonach odpadał po porażkach z trzecioligowcami. Rok temu pierwszy mecz z Alcorcon, malutkim klubikiem z przedmieść Madrytu, który miał ledwie 1,5 mln euro rocznego budżetu, przegrał 0:4. Wcześniej odpadł z równie anonimowym Realem Union.

Mourinho powiedział, że traktuje wtorkowy mecz jak spotkanie z Milanem. Da odpocząć tylko Oezilowi, Carvalho i Xabiemu Alonso. Od pierwszej minuty zagrają Ronaldo i Karim Benzema. W bramce zamiast Jerzego Dudka, który bronił w zeszłorocznych meczach pucharowych, zagra Iker Casillas.

- To dla mnie bardzo ważny mecz. Jeśli powtórzyłaby się sytuacja sprzed roku, skreślę piłkarzy, którzy do tego dopuszczą. Dla mnie będą martwi - powiedział trener Realu. Mecz z Murcią rozpocznie się we wtorek o godzinie 18.

Fabiański chwalony przez Wengera po meczu z City ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.