Primera Division. Villa wysłał koszulki chilijskim górnikom

Napastnik Barcelony i reprezentacji Hiszpanii David Villa wysłał dwie swoje koszulki z autografami 33 chilijskim górnikom zasypanym w kopalni. - Chcę by wiedzieli, że jestem z nimi - powiedział Villa, który pochodzi z górniczej rodziny z Asturii.

Mężczyźni w rodzinie Davida Villi od pokoleń pracowali w kopalni. 28-letni piłkarz pochodzący z Asturii wysłał zasypanym górnikom dwie swoje koszulki. Na jednej z nich napisał "bądź silny" a na drugiej osobistą wiadomość dla jednego z zasypanych, Franklina Lobosa, w przeszłości piłkarza.

- Jestem częścią górniczej rodziny i podzielam nadzieję moich bliskich, że wszystko pójdzie dobrze - powiedział Villa gazecie "El Mundo Deportivo".

33 górników od ponad miesiąca przebywa pod ziemią. Wciąż prowadzona jest akcja mająca na celu umożliwienie wydostania się im na powierzchnię. Uwięzionym dostarczana jest żywność i woda.

- Chcę by wiedzieli, że jestem z nimi, że wszyscy, którzy wiedzą jak jest w kopalni są z nimi, i ze cały świat patrzy na nich wspierając ich - dodał napastnik mistrzów świata.

Już w sprzedaży z Gazetą Wyborczą jest 100 stronicowy Skarb Ligi Mistrzów >

Więcej o: