Primera Division. Rekordowe dochody Realu Madryt w poprzednim sezonie

Władze Realu Madryt opublikowały w środę bilans finansowy za sezon 2009/2010. Zysk klubu ze stolicy Hiszpanii wzrósł o 11,5 % w stosunku do wcześniejszego sezonu, co oznacza, że Królewscy osiągnęli najwyższy dochód ze wszystkich sportowych instytucji na świecie!

Według raportu finansowego sporządzonego na wniosek działaczy Realu, klub z Madrytu osiągnął w poprzednim sezonie zysk w wysokości 24 milionów euro (30,6 milionów dolarów). W poprzednim sezonie Królewscy mogli cieszyć się z profitu rzędu "zaledwie" 21,5 miliona.

To oznacza, że przychód brutto za sezon 2009/2010 wyniósł aż 442,3 miliona euro i jest wyższy o 8,6% od poprzedniego dochodu. - Ta kwota mówi o tym, że Real Madryt ma największe dochody ze wszystkich sportowych instytucji świata - chwalą się sternicy wicemistrza Hiszpanii.

Real jest więc klubem, który generuje największe dochody, znajduje się zdecydowanie przed Barceloną i Manchesterem United. - W Football Money League byliby niekwestionowanym mistrzem - ogłosiła firma Deloitte.

Real zakończył ostatnie rozgrywki Primera Division na drugim miejscu, ustępując Barcelonie. Zespół z Madrytu cały sezon 2009/2010 spisał na straty, ponieważ nie udało mu się zdobyć żadnego trofeum. Warto przypomnieć, że w 2009 roku Królewscy wydali ponad 250 milionów euro na nowych zawodników. Sporą cześć tej wartości stanowi kwota transferowa za Cristiano Ronaldo z Manchesteru United. Olbrzymie wydatki nie poszły jednak w parze z wynikiem sportowym.

Wciąż szukają wzmocnień. Mourinho chce Adebayora ?

Więcej o: