Primera Division. Mourinho chce sprowadzić Bastiana Schweinsteigera

Jak donosi niemiecki tabloid "Bild", a także hiszpański dziennikisportowy "AS" Jose Mourinho chce sprowadzić za rok do Realu Madryt pomocnika Bayernu Monachium Bastiana Schweinsteigera. Reprezentanta Niemiec trener Realu próbował ściągnąć już tego lata.

Latem na polecenie Mourinho do Realu przyszli dwaj młodzi reprezentanci Niemiec - Sami Khedira oraz Mesut Oezil. Jak podał wtorkowy "Bild" portugalski szkoleniowiec chciał sprowadzić jeszcze trzeciego zawodnika z kadro Joahima Loewa - Bastiana Schweinsteigera z Bayernu Monachium.

Gazeta twierdzi, że Mourinho zamienił z Schweinsteigerem kilka zdań podczas sierpniowego towarzyskiego w Monachium. Wedle relacji "Bilda" Portugalczyk uścisnął dłoń Schweinsteigera, spojrzał mu głęboko w oczy i powiedział: "Chciałem Cię jeszcze tego lata sprowadzić. Ale nie udało mi się. Za rok będziesz należał do mnie".

To nie pierwszy raz, gdy Mourinho chce sprowadzić Schweinsteigera. Próbował jeszcze, gdy pracował w Interze Mediolan, ale Niemiec na przeprowadzkę do włoskiej Serie A się nie zdecydował, tylko przedłużył do 2012 roku kontrakt z Bayernem. Czy tym razem uda się Mourinho przekonać niemieckiego pomocnika?

- Nie jestem przecież ożeniony z Bayernem. To nie jest prawda i byłoby niesprawiedliwe wobec kibiców - miał powiedzieć Schweinsteiger. Jak spodziewa się "Bild" dla Bayernu przyszłoroczne lato może być ostatnią szansą, by uzyskać za pomocnika rozsądne pieniądze. Wartość piłkarza wyceniana jest na 30 mln euro.

Zidane junior trenuje w Realu Madryt ?

Więcej o: