Primera Division. Pique: Gdy grałem w United, Ferguson był dla mnie jak ojciec

Obrońca Barcelony komplementuje menadżera Manchesteru United sira Alexa Fergusona. - Boss był dla mnie drugim ojcem - wspomina reprezentant Hiszpanii.

Gerrard Pique spędził w Premier League trzy lata, zanim wrócił bronić barw Barcelony. W rozmowie z dziennikiem AS Hiszpan wspomina, że okres gry w Manchesterze United był dla niego bardzo trudny, jednakże znalazł w osobie Alexa Fergusona swojego mentora, co pomogło mu wypłynąć na szersze wody.

- Gdy miałem 17 lat Ferguson pomógł mi dorastać w seniorskim futbolu. Dzięki niemu wiedziałem jaka jest moja sytuacja. Boss był dla mnie jak drugi ojciec - powiedział Pique.

Obrońca mistrzów świata i Europy pokusił się również o porównanie obu drużyn - Barcelony i Manchesteru United.

- Praktycznie poziom, który prezentują piłkarze jest ten sam. Grając w United nauczyłem się sporo rzeczy od Ryana Giggsa, Gary'ego Nevilla i Paula Scholesa. W Barcelonie ich role przejęli Xavi i Carles Puyol. Oni są wzorem i przykładem dla tych, którzy po raz pierwszy pojawiają się w tak wielkich klubach.

Stoper zadeklarował również swoim kibicom, że Barcelona ponownie znajdzie się na czele wszystkich rozgrywek: - Jesteśmy gotowi, by znów wygrywać - zakończył swoją wypowiedź Pique.

Pierwsze kłopoty w Madrycie. Mourinho narzeka na brak napastników ?

Więcej o: