Transfery. Javier Mascherano blisko Barcelony?

Jak podał hiszpański dziennik ?El Mundo Deportivo? Argentyńczyk Javier Mascherano znalazł się na celowniku Barcelony. Liverpool jest gotów sprzedać swojego pomocnika za 20 mln euro, mistrzowie Hiszpanii oferują połowę tej kwoty oraz dodatkowo Aleksandra Hleba.

Od początku okienka transferowego mówiło się o tym, że Mascherano jest bliski przejścia do mistrzów Włoch - Interu Mediolan. W poniedziałek prezes włoskiego klubu Massimo Moratti przyznał, że transfer nie dojdzie do skutku, bo Inter nie ma pieniędzy na ściągnięcie Argentyńczyka.

Według "El Mundo Deportivo" słowa Morattiego przebudziły Barcelonę, która znów zainteresowała się Argentyńczykiem. Katalończycy po tym jak nie udało im się ściągnąć z Arsenalu Cesca Fabregasa, szukają innych wzmocnień w środku pola.

Liverpool chce za 26-letniego Mascherano 20 milionów euro, ale jak spodziewa się hiszpańska gazeta Barcelona mogłaby dać połowę tej kwoty oraz dodać białoruskiego pomocnika Aleksandra Hleba, który podobno spodobał się trenerowi Roy'owi Hodgsonowi.

- Javierowi bardzo spodobał się pomysł gry w Hiszpanii. Nie podpisał nowej umowy z klubem, który zgodził się nie robić trudności przy odejściu. To zupełnie inaczej niż przed rokiem - powiedział Horacio Zandonadi, przedstawiciel Mascherano w Hiszpanii.

Gudjohnsen coraz bliżej wypożyczenia do Fulham ?

Więcej o: