Liga hiszpańska. Diego Forlan: Zostaję w Atletico Madryt

Najlepszy piłkarz mundialu w RPA Diego Forlan ucina spekulacje o jego ewentualnych przenosinach do ligi angielskiej. - Jestem szczęśliwy w Madrycie, mam jeszcze trzyletni kontrakt do wypełnienia, więc zostaję tu na pewno - powiedział Urugwajczyk.

Zobacz profil Diego Forlana na MŚ w RPA

 

Jeszcze przed mundialem wiele mówiło się o ewentualnym transferze bardzo skutecznego napastnika. Jednak po mistrzostwach, na których Forlan był niekwestionowaną gwiazdą - otrzymał Złotą Piłkę dla najlepszego gracza, plotki nasiliły się i kolejne kluby deklarowały chęć sprowadzenia Urugwajczyka.

Mówiło się szczególnie o zespołach ligi angielskiej - wśród nich zaś głównie o Tottenhamie Hotspur i Manchesterze United, w którym Forlan już kiedyś grał.

Urugwajczyk, mając najwyraźniej dość tych spekulacji, zabrał wreszcie zdecydowany głos w tej sprawie.

- Jestem szczęśliwy w Madrycie, mam jeszcze trzyletni kontrakt do wypełnienia, więc zostaję tu na pewno - powiedział Forlan.

- Liga angielska jest bardzo silna i nigdy nie wiadomo, jak potoczy się moja przyszłość, ale na tę chwilę jestem graczem Atletico i będę tu grał w przyszłym sezonie - dodał.

- Madryt to piękne miasto, a liga hiszpańska jest fantastyczna, więc cieszę się grą tutaj i niecierpliwie oczekuję nadchodzącego sezonu - zakończył piłkarz.

Nie wrócę do kadry - mówi Henry ?

Więcej o: