Transfery: Xavi: Fabregas jest w Arsenalu na wypożyczeniu

- Arsenal musi zrozumieć, że jedynie opóźnia nieuniknione - powiedział pomocnik Barcelony Xavi, komentując sprawę transferu Cesca Fabregasa. - Jeśli nie dogadają się przed tym sezonem, to będą go mieli jedynie na rocznym wypożyczeniu - dodał.

Barcelona oferuje Arsenalowi za swojego wychowanka 40 milionów euro, ale Anglicy nie mają zamiaru  pozbywać się swojego lidera środka pola. Według Xaviego, transfer jest tylko kwestią czasu.

- Wiemy gdzie Cesc chce grać w najbliższym sezonie, ale być może pozostało za mało czasu, by Barcelona i Arsenal porozumiały się w sprawie transferu - powiedział w rozmowie z "The Daily Express". - Arsenal musi zrozumieć, że jedynie opóźnia nieuniknione. Jeśli nie zdobędziemy jego podpisu pod kontraktem w tym sezonie, to Arsenal zatrzyma go tylko na roczne wypożyczenie, bo nic nie powstrzyma go do przejścia do nas za rok - dodał Katalończyk.

- Jego ludzie będą mieli cały sezon by uzgodnić kontrakt z oboma klubami, i sprawa zakończy się najpóźniej w lecie przyszłego roku - powtórzył Xavi. - Wszyscy spędziliśmy z nim pięć tygodni w RPA i wiemy, że chce grać w Barcelonie, powiedział to jasno - zakończył pomocnik reprezentacji Hiszpanii.

115 milionów pożyczki FC Barcelony ?

Więcej o: