Jerzy Dudek: Mourinho się zgodził, zostaję w Realu Madryt

Na 100 procent podpiszę nowy, roczny kontrakt z Realem Madryt - powiedział Sport.pl 37-letni bramkarz Jerzy Dudek.

Taką decyzję podjął nowy trener Realu José Mourinho. To będzie czwarty sezon polskiego piłkarza w roli zmiennika Ikera Casillasa. - Przed wyjazdem z Madrytu uzgodniłem warunki kontraktu z prezydentem Fiorentino Perezem i dyrektorem sportowym Jorge Valdano. Czekali tylko na decyzję trenera, a ja zawsze, czy to w Feyenoordzie, czy Liverpoolu, dobrze broniłem w spotkaniach przeciwko drużynom prowadzonym przez Portugalczyka - powiedział Dudek.

59-krotny reprezentant jest w Polsce, a umowę podpisze po powrocie do Hiszpanii. To już tylko formalność. Dudek jeszcze nie widział się z nowym szkoleniowcem Realu, ale poznał go za to... młodszy brat Dariusz.

- Darek przyjechał na finał Ligi Mistrzów i był w ośrodku Realu, gdzie trenował Inter - opowiada Dudek. - Zupełnie przypadkowo podszedł do niego José Mourinho i spytał: "Dżerzej"? Darek wykorzystał sytuację i poprosił o... wspólne zdjęcie, na co Mourinho zareagował zdziwieniem: "Mój zawodnik chce zdjęcie ze swoim trenerem?". Wtedy Darek wyjaśnił z uśmiechem, że jest moim bratem. Ale zdjęcie ma.

Wszyscy chcą grać u Mourinho - mówi Dudek ?

Więcej o: