Jerzy Dudek: Nie znam nikogo, kto nie chciałby grać u Mourinho

- To dobry transfer dla Realu, potrzebowaliśmy tego - mówi o nowym trenerze Realu Madryt Joe Mourinho Jerzy Dudek w wywiadzie dla dziennika ?Marca?.

- To dobry transfer dla Realu, potrzebowaliśmy tego. Szkoda mi Pellegriniego, który w krótkim czasie dokonał wielkich rzeczy. Ale musimy dostosować się do tej zmiany. Mourinho na pewno wniesie doświadczenie jak grać w niesamowicie ważnych meczach. To jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy trener w ostatnich latach - powiedział Dudek gazecie "Marca".

Gazeta przypomina, że Dudek miał okazję mierzyć się z Chelsea Londyn prowadzoną przez Mourinho gdy grał jeszcze w Liverpoolu. - Jego zespoły zawsze były piekielnie mocne, z charakterem. Miały dopracowane detale taktyczne czy stałe fragmenty gry. A to jest klucz w Pucharze Króla czy meczach Ligi Mistrzów - mówi Dudek.

Dudek pytany o to, czy uważa, że Mourinho wymieni większość piłkarzy, by dostosować drużynę do swojej filozofii, odpowiedział: - Mamy teraz świetny zespół, ale Mourinho potrafi sprawić, że w drużynie czujesz się jak w rodzinie. Pamiętam, że gdy trenował Chelsea mówiło się o monolicie, o tym, że działają według zasady jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Zespołowa praca to jedna z jego najważniejszych cech - mówi Dudek.

Kontrakt Dudka z Realem dobiega końca, ale bramkarz liczy, że zostanie w Madrycie na kolejny rok. - Jestem tutaj bardzo szczęśliwy i zadowolony z tego, że jestem tu chciany. Bardzo szybko się zaadaptowałem, myślę, że zostanę tutaj na kolejny rok, ale jeszcze nie wiem tego na pewno - mówił Dudek.

Ibrahimovic nie na sprzedaż - Barcelona oświadcza ?

Więcej o: