Transfery. Barcelona zgłosiła się po Fabregasa

FC Barcelona złożyła oficjalną ofertę wykupienia Cesca Fabregasa z Arsenalu Londyn - czytamy na stronie katalońskiego klubu. Były piłkarz młodzieżowej drużyny "Barcy" nie ukrywał nigdy, że jego marzeniem zawsze była gra na Camp Nou.

- Wczoraj po południu zaprezentowaliśmy Arsenalowi mocną ofertę na piśmie - powiedział dyrektor generalny mistrzów Hiszpanii Joan Oliver. - Wszyscy wiedzą, że Cesc chce grać dla klubu i wszyscy wiedzą, że my także chcemy podpisać z nim kontrakt. Jednak jest także trzeci kluczowy gracz, czyli Arsenal.

Oliver przyznał, że oficjalnym początkiem negocjacji jest dzień 1 czerwca, jednak już wcześniej prowadzone były nieformalne rozmowy. - Zwyczajowy mechanizm wymaga złożenia formalnej i konkretnej oferty - dodał.

Wiceprezydent klub Rafael Yuste wyraził nadzieję, że do podpisania kontraktu z Fabregasem dojdzie tak szybko, jak to możliwe: - Jestem optymistyczny i oczywiste jest, że rodzina, piłkarze oraz całe otoczenie przywita go bardzo ciepło. Nie zrobimy więc niczego, by udaremnić podpisanie tego kontraktu. Teraz piłka jest po stronie Arsenalu i dopóki mamy z nimi tak wyjątkowe relacje, to jestem pełen optymizmu - powiedział Yuste.

Wszystkie najnowsze transfery znajdziesz na Sport.pl ?

Więcej o: