Transfery: Yaya Toure dostał zielone światło od Barcy

Yaya Toure dostał pozwolenie od władz klubu na opuszczenie Barcelony, ale klub stawia warunki. Rozwiązanie musi być dobre nie tylko dla piłkarza, ale również dla drużyny z Katalonii. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej obecnie przygotowuje się do występu na mundialu w RPA.

Zainteresowanie graczem Barcelony jest duże. Podobno chcą go pozyskać Arsenal, Chelsea i Manchester City. Do przeprowadzki do Manchesteru namawia go 27-letni, młodszy brat - Kolo Toure - obrońca City.

Joan Oliver, dyrektor generalny katalońskiego klubu, przyznał, że klub nie będzie stwarzał piłkarzowi problemów w odejściu.

- Przypadek Yaya Toure jest podobny do Ibrahimovica. Nie chcemy pozbywać się obu graczy, ale jeśli będą chcieli odejść, nie będziemy stwarzać problemów. Nie będziemy ich namawiać, żeby zostali w Barcelonie - wypowiedział się Joan Oliver na oficjalnej stronie klubu.

Dyrektor Barcy zaznaczył, że transfery nie mogą być sprzeczne z interesami klubu.

- Jeśli będzie chciał zostać z nami, będziemy zachwyceni. Jeśli nie, rozwiązanie musi być dobre dla klubu, nie tylko dla piłkarza - dodał Olivier.

Odkąd Toure przeniósł się do Katolonii, zaliczył 74 występy w La Liga. W poprzednim roku przedłużył kontrakt z Barceloną, ale chce grać regularnie. Jego przyszły klub będzie musiał zapłacić 30 mln euro za transfer.

Barca szuka zastępcy Ibrahimovica - czytaj tutaj ?

Więcej o: