Primera Division. Barcelona szuka zastępcy Ibrahimovica

Barcelona rozpoczęła negocjacje z Valencią w sprawie kupna hiszpańskiego napastnika Juana Maty. Na wypadek, gdyby klub opuścić musiał Szwed Zlatan Ibrahimovic - podaje katalońska telewizja TV3.

Pomimo zapewnień płynących z Barcelony, że ta nie zamierza sprzedawać szwedzkiego napastnika, katalońska telewizja TV3 dotarła do informacji, że mistrz Hiszpanii rozpoczął negocjacje z Valencią w sprawie kupna Juana Maty, który miałby na Camp Nou zastąpić właśnie Szweda.

Jednocześnie poszukiwany jest klub, który odkupiłby od Barcelony Ibrahimovica, zatrudnionego latem 2009 roku za 65 mln euro.

Były zawodnik Interu Mediolan nie zaliczył w Barcelonie fenomenalnego sezonu. Nie błyszczał wśród katalońskich gwiazd, często siadał na ławce rezerwowych. Ściągnięcie z Valencii Davida Villi jeszcze bardziej osłabiło pozycję Ibrahimovicia w drużynie. Jego agent, Mino Raiola, w ostrych słowach skrytykował Pepa Guardiolę za to, że ten nie stawiał dotychczas na Szweda wystarczająco często.

Wszystko to prowadzi do konkluzji, że transfer Ibrahimovica jest prawdopodobny (zainteresowanie napastnikiem wyraził między innymi Manchester City). Zastąpić go miałby kolejny ofensywny gracz Valencii - Juan Mata. Dziennik El Mundo Deportivo podaje, ze suma odstępnego za 22-letniego piłkarza wynosi 60 mln euro, jednak będąca w finansowym kryzysie Valencia gotowa jest odsprzedać go za 20 mln euro.

Ostre słowa agenta Ibrahimovica ?

Więcej o: