Transfery. Mourinho: teraz Madryt

José Mourinho ma podpisać czteroletni kontrakt z Realem. W Madrycie będzie zarabiał 10 mln euro rocznie, chce zostać jedynym trenerem, który wygra Ligę Mistrzów z trzema zespołami. Pomóc mu w tym mają ulubieńcy z Interu - Maicon i Milito.

- Robota skończona, zapisałem się w historii Interu. Ten klub nigdy nie będzie taki jak dawniej. Real to najlepsza opcja. To wielki klub, który chce tego samego co ja. A ja chcę zwyciężać i czuć się ważny - powiedział po finale LM José Mourinho.

Portugalczyk zastąpi Manuela Pellegriniego. Chilijczyk został trenerem Realu rok temu, ale nigdy nie był ulubieńcem prezesa Florentino Pereza, który marzył o sprowadzeniu Arsene'a Wengera z Arsenalu lub Mourinho.

Prezesa mogły przekonać triumfy, a tych zabrakło. Real nie zdobył ani jednego trofeum, przegrał dwa prestiżowe spotkania z Barceloną. Jeszcze przed końcem sezonu Pellegrini żegnał się z Madrytem.

Mourinho o pracy w Realu mówił od kilku tygodni, a zaplanował ją kilka lat temu. Do mistrzostwa Anglii i Włoch chce dołożyć tytuł w Hiszpanii. Potem wróci do ukochanej Premier League, a na koniec poprowadzi reprezentację Portugalii. Od soboty marzy, by zostać pierwszym trenerem, który wygra LM z trzema zespołami.

Na razie czeka go jednak ciężka przeprawa na Santiago Bernabeu. - Kibice nie lubią stylu prezentowanego przez drużyny Portugalczyka - mówił publicysta madryckiego radia. Gra Interu nie spodobała się także publicyście dziennika "AS", który twierdzi, że fani w sobotę czuli się, jakby otworzyli długo wyczekiwany prezent i bardzo się zawiedli, i zarzuca mu defensywną, brzydką grę.

Dziennikarze przypominają Fabia Capello, który mimo że dwa razy (1997, 2007) zdobył w Madrycie mistrzostwo, po sezonie był zwalniany.

Mourinho zarzutów o defensywny styl nie cierpi, woli nazywać się zwycięzcą. - Drużyna piłkarska jest zbudowana na równowadze. Nie wierzę w zespoły nastawione wyłącznie na atak, nie wierzę w te nastawione wyłącznie na obronę. Moje Porto, Chelsea i Inter były oparte na równowadze - tłumaczy trener.

Jego fanem nie jest także doradca Pereza Jorge Valdano. - Mourinho jest jednym z najlepszych trenerów na świecie, ale nie najlepszym. To różnica - powiedział Valdano.

Po przyjściu portugalskiego trenera jego pozycja w klubie osłabnie, bo Mourinho chce zagwarantować sobie w Realu władzę nad transferami. Według "Marki" najbardziej zależy mu na sprowadzeniu Maicona i Diego Milito z Interu. Pierwszy zająłby miejsce na prawej obronie Sergio Ramosa, dzięki czemu Hiszpan mógłby grać w środku. - Jeśli Mourinho będzie mnie chciał, będzie musiał przekonać prezesa, by mnie puścił - powiedział Maicon.

Ten człowiek odmienił Inter Mediolan - Jose Mourinho ?

5 - trenerów zwolnił prezes Florentino Perez w latach 2000-06, gdy rządził Realem po raz pierwszy.

Więcej o: