Primera Division. Największe dzienniki sportowe w Hiszpanii: Mourinho w Realu

Kontrakt na cztery lata, 10 mln euro rocznie - takie warunki ustalił z Realem Madryt Jose Mourinho - podają największe hiszpańskie dzienniki. Tak AS, jak i Marca są zgodne co do długości kontraktu i kwoty zarobków Portugalczyka.

Według hiszpańskiej prasy strony porozumiały się już w piątek, a więc przed finałem Ligi Mistrzów, w którym Inter Mediolan prowadzony przez Portugalczyka pokonał 2:0 Bayern Monachium.

Nie dziwi zatem deklaracja Mourinho, który tuż po finale, na pytanie dziennikarza czy będzie w nachodzącym sezonie trenerem Realu Madryt, odpowiedział krótko, ale treściwie - Tak.

Według Marki prezes Realu, Florentino Perez, poda nazwisko nowego trenera we wtorek lub środę. Ale będzie to tylko formalność - nowym trenerem Królewskich zostanie Jose Mourinho. Kontrakt podpisze na cztery lata, a zarabiał będzie 10 mln euro rocznie.

Dziennik dodaje, że Mourinho może pociągnąć za sobą kluczowych graczy Interu - Diego Milito (strzelec obu finałowych goli) czy Maicon mieliby podążyć za charyzmatycznym szkoleniowcem.

Również AS podaje informację o umowie Realu z Portugalczykiem. Szczegóły się nie różnią - Mourinho zarobi 40 mln euro za cztery sezony prowadzenia Realu.

Portugalczyk już teraz przeszedł do historii. Wygrał Ligę Mistrzów z dwoma różnymi klubami. Do tej pory udało się to tylko Ernstowi Happelowi (Feyenoord 1970 oraz Hamburg 1983) i Ottmarowi Hitzfeldowi (Borussia Dortmund 1997 oraz Bayern Monachium 2001). W Realu Mourinho mógłby zdobyć trzeci tytuł i potwierdzić, że jest faktycznie The Special One.

Rafał Stec z Madrytu: Mourinho po finale zabiera się za Real!

Mourinho mówi Realowi Tak! ?

Więcej o: